Mówiłem ci już, na czym polega szaleństwo ?

18-03-2019

Mówiłem ci już na czym polega szaleństwo ?

 

Historia Far Cry 3 widziana jest oczyma Jasona Brody'ego, który wraz z bratem i znajomymi wybrał się na wakacje, gdzieś na nieznane tropikalne wyspy. Ekipa jest zbieraniną "typowych mieszczuchów", dla których największą tragedią może być to, że nie mają zasięgu WiFi w telefonie. Wyjątkiem jest tutaj brat Jasona - Grant, który wyraźnie jest lub był żołnierzem.  

Młodzi miłośnicy imprez i sportów ekstremalnych nie wiedzą jednak, że z pozoru rajska wyspa jest terroryzowana przez Hoyt'a Volker'a i jego armię najemników. Volker jest handlarzem niewolników i bezwzględnym mordercą, który przerywa wakacyjną sielankę Jasona i porywa ich grupę. 

Na pierwszy rzut oka fabuła przypomina typowe kino akcji, gdzie główny bohater, który nie posiada "a particular set of skills" musi walczyć o przetrwanie. I tak właśnie to wygląda w grze, która jest sprawnie wyreżyserowanym filmem. Z dobrym scenariuszem, ciekawą fabułą, fantastycznymi postaciami, pięknymi ujęciami i akcją podnoszącą poziom adrenaliny. Podczas tej szalonej przygody obserwujemy jak Jason, z wrażliwego fotografa przemienia się w twardego wojownika. On sam dowiaduje się do czego jest zdolny człowiek walczący o przetrwanie oraz do czego jest skłonny się posunąć, żeby uratować bliskie sobie osoby. Obserwujemy też ich reakcje na zmieniające się zachowanie Jasona, któremu z czasem coraz bardziej się podoba trzymanie w ręce karabinu zamiast aparatu... 

 

Mówiłem ci już na czym polega szaleństwo ?

 

Vaas. Pisząc o Far Cry 3 i nie wspomnieć Vaas'a Montenegro to tak, jakby pójść do kina i wyjść po reklamach. Może i Hoyt jest przywódcą przemytników, ale to jego kapitan gra pierwsze skrzypce i kradnie każdą scenę, w której się pojawia. Vaas jest szalony, nieprzewidywalny, sadystyczny, ale to jego postać jest na okładce gry. Chyba dzięki niemu Ubisoft postanowił umieszczać głównych antagonistów kolejnych części na okładkach (np. Neymara ;) ). Vaas to Jocker z Batman: Mroczny Rycerz świata gier. Mała próbka:

 

Sama mechanika gry też bardzo przypadła mi do gustu. Oprócz wspomnianej fabuły wyspa oferuje nam otwarty świat i wiele atrakcji. Arsenał broni, pojazdy, misje poboczne, zwierzęta. W Far Cry 3 twórcy dodali także drzewko rozwoju postaci. Jason wraz ze zdobytym doświadczeniem zdobywa nowe umiejętności, które są zaznaczane jako tatuaż na jego ręce. Gra staje się coraz bardziej dynamiczna, a likwidowanie przeciwników staje się coraz bardziej widowiskowe. Dzięki rozwojowi postaci, rozbudowie arsenału gracz ma większe możliwości wyboru sposobu, w jaki przejdzie dane wyzwanie. Obozy przeciwników możemy zdobyć po cichu, nie podnosząc alarmu, albo wjechać w środek z granatnikiem i łokciami szeroko. 

Grę urozmaicają przeróżne wyzwania - wyścigi samochodowe, różnego rodzaju likwidacje na czas. Rozbudowa swojego wyposażenia to głównie polowanie na konkretny gatunek zwierzęcia dla jego skór, dzięki którym można, na przykład zwiększyć ilość noszonych granatów. Zbieranie ziół pozwala nam przygotować mikstury, które na chwilę dają nam różne możliwości. 

 

Grając w Far Cry 3 miałem dużo frajdy. Gra ma świetne tempo, kilka MOMENTÓW, które zapadają w pamięć, bardzo ładną grafikę i świetny scenariusz. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji - to koniecznie zagrajcie. Osobiście uważam, że jest to najlepsza część serii Far Cry. Jeśli graliście na konsolach starszej generacji - to jest okazja, żeby zobaczyć jakie pięknie gra wygląda na wysokich detalach. 

Mówiłem ci już na czym polega szaleństwo ?

 

Far Cry 3: Classic Edition do kupienia tutaj:

 

Wybierz konsolę

Zaufany
sprzedawca

6 lat obecności na rynku i 20 000 sprzedanych produktów świadczą o naszej kompetencji.

szybka
dostawa

Przesyłkę nadamy w dniu zamówienia, a Ty otrzymasz ją w ciągu 24 godzin od zakupu.

ciągłe
nowości

Trzymamy rękę na pulsie – na bieżąco wprowadzamy do oferty premierowe tytuły.

w 100%
oryginalne

Sprzedajemy wyłącznie nowe, oryginalne gry z oficjalnych źródeł dystrybucji.

fachowa
pomoc

Jako pasjonaci gier świetnie znamy naszą ofertę, dlatego odpowiemy wyczerpująco na każde Twoje pytanie.

bezpieczne
płatnośći

Transakcje dokonywane w systemie Przelewy24 są w pełni zabezpieczone przed niepożądanym dostępem do danych.